ژاکت زنانه

ژاکت زنانه حتما بار ها اتفاق افتاده که زمانی که قصد بیرون رفتن تولیدی روسری از خانه را در یک روز پاییزی داشته باشید، نتوانید به درستی تصمیم بگیرید که باید چه پوششی را انتخاب کنید؛ زیرا نه هوا به سردی فصل زمستان است که بتوانید کاپشن هایتان را از کمد بیرون بیاورید و نه آنقدر گرم که بتوانید از تیشرت های نازک استفاده کنید. اما چاره چیست؟

ژاکت زنانه
ژاکت زنانه

دقیقا برای همین روز های سال طراحی شده اند. هوایی که نه سرمای طاقت فرسا داشته باشد نه به اندازه پوشیدن یک تیشرت گرم باشد. ژاکت زنانه پوششی نیمه ضخیم هستند که برای هوای متعادل و متمایل به سرد سال کاملا مناسبند. این پوشش ها در دسته پوشش های بدون تمایز جنسیتی قرار می گیرند و هم برای خانم ها و هم آقایان مورد استفاده قرار می گیرند. اما خانم ها هنگام خرید، بیشتر به انتخاب ژاکت زنانه بلند تمایل نشان می دهند که بتوانند از آن ها به جای پوشش مانتو هم استفاده کنند. در حقیقت  نوعی از پوشش رویه بالا تنه است که از زیر گردن تا انتهای کمر و همچنین دست ها را پوشش می دهد. معمولا به شکل نیمه جذب تولید می شوند تا گرمای بدن را حفظ کنند همچنین اکثر  به شکل آستین بلند تولید می شوند اما نمونه هایی از  بدون آستین هم وجود دارد که طرفداران زیادی ندارند. معمولا آستین های این پوشش در انتها تنگ تر از کل آستین تولید می شوند و به اصطلاح کش بافت هستند. این شکل از آستین هم سبب زیبایی می شود هم باعث گرم نگه داشتن دست ها خواهد بود.
ژاکت زنانه ضخامت نیمه کلفت دارند. به کلفتی کت یا کاپشن ها نیستند و همچنین مانند تیشرت ها نازک و برهنه نیستند. معمولا ژاکت زنانه از بافت های ریز و از تار و پود های نیمه ضخیم تولید می شوند یا از پارچه هایی که دارای پرز های درونی هستند و کمتر هوا را در خود جریان می دهند دوخته می شوند. این پارچه ها به خودی خود از ضخامت کافی برخوردارند و به لایه دوم درونی نیازی ندارند. به عنوان مثال  بافتنی از جنس کاموا از مرسوم ترین  هستند که بار ها آن ها را دیده و یا حتی پوشیده اید. همچنین وجه تمایز دیگر ، جلو باز بودن آن ها است. عموما به صورت زیپ دار و یا دکمه دار و جلو باز هستند.
از وجوه قوت و محبوبیت ژاکت زنانه این است که معمولا به اتوکشی نیاز ندارند و این قابلیت به علت بدون چروک بودن جنس ضخیم  هاست. از این رو  برای افرادی که وقت کافی برای اتو زدن ندارند و یا به زبان ساده کمی تنبل هستند کاملا مطلوب و مناسب هستند.

هنگام خرید ژاکت زنانه به چه نکاتی توجه کنیم؟
همان طور که تمامی پوشش ها دارای بازاری متنوع و گسترده هستند، این موضوع در رابطه با  هم وجود دارد و خریدن یک  متناسب با شکل اندامی و متناسب با کاربری که از آن انتظار داریم نیازمند رعایت نکاتی است. اما نکته این است : برای خرید یک ژاکت زنانه متناسب با اندام به چه معیار هایی باید توجه کرد؟ در ادامه به بررسی این نکات خواهیم پرداخت :
• سایز  : طبیعتا سایز هر نوع پوششی از موثر ترین معیار ها برای خرید درست و متناسب است. زیبا ترین لباس ها در صورتی که مناسب سایز شما نباشند جلوه خود را هنگام پوشیدن از دست خواهند داد. این نکته در رابطه با  ها هم قابل توجه است. اما 2 نکته وجود دارد که در رابطه با سایز  باید بیش از پیش به آن توجه کنید.
1. نکته اول : توجه کنید که  را روی لباس دیگری می پوشید . نکته اولی که باید به آن توجه کنید این است که  به هیچ عنوان جهت تنها پوشیده شدن طراحی نشده اند.  در وقع نوعی پوشش رویه هستند و هنگام خرید یک  لازم است توجه کنید که قرار است آن را روی یک لباس تقریبا ضخیم دیگر بپوشید. پس هنگام انتخاب سایز یا در صورت امکان پرو لباس، اگر لباس نازکی پوشیده اید، این نکته را حتما مورد توجه قرار دهید و سایز را اندکی بزرگ تر از سایز دیگر لباس هایتان انتخاب کنید.
2. نکته دوم :  ترجیحا باید اور سایز باشند. هنگام خرید یک  نکته ای که لازم است به آن توجه کنید این است که  نباید به هیچ عنوان به بدن بچسبد و یا باعث چین خوردن و چروک شدن لباس زیرین شود. تنها باید لمس مختصری با لباس زیرین شما داشته باشند و ترجیح در این است که بخش انتهایی کمر و انتهای آستین آنها کش بافت باشد تا گشادی ژاکت زنانه در ذوق نزند و متناسب بودن سایز را نشان دهد.
• استایل و مدل ژاکت زنانه : در هنگام خرید ژاکت زنانه بیش از هرچیزی کمد لباس و یا استایل شخصی خود را مورد نظر داشته باشید. بدون شک شما قصد خرید 5 یا 6 ژاکت مختلف در سال را ندارید پس بهتر است درست انتخاب کنید که بتوانید از یک پوشش نهایت بهره را ببرید. اگر از طرفداران استایل های کلاسیک باشید، یک ژاکت ساده با رنگ خنثی، دکمه دار و آستین های در قسمت آرنج وصله دار مناسب شما هستند. اما اگر استایلاتان به سمت اسپرت کشش دارد ژاکت های زیپ دار جین انتخاب مناسب تری برای شما هستند.
• جنس ژاکت زنانه : همانطور که در مباحث گذشته به آن اشاره کردیم، عموما نیمه ضخیم هستند. جنس های چرم، جیر، جین، پنبه و … از اجناس عمده ای هستند که  را از آن ها تولید می کنند. منظور از آیتم جنس در این دسته بندی به این مفهوم اشاره داد که  انتخابی شما تا چه اندازه برای منطقه آب و هوایی محل سکونتتان مناسب است؟ آیا  که برای منطقه معتدل طراحی می شوند همان کاربری را برای مناطق سرد و خشک دارند؟ بدون شک جواب به این سوال خیر است. نکته تمایز این پوشش ها برای نقاط مختلف با یک دیگر در جنس آنها و یا در حقیقت مقدار ضخامت آنهاست. در نتیجه پیشنهاد ما به شما این است، ابتدا تصمیم درست در زمینه جنس ژاکت زنانه را اتخاذ کنید بعد بین اجناس مختلف، طرح مورد نظر خود را انتخاب کنید.


• کیفیت ژاکت زنانه : توجه به کیفیت در هنگام خرید از بدیهیات است و احتیاجی به ذکر آن در قالب یک نکته نیست. اما اشتباهی که افراد اغلب در رابطه با ژاکت زنانه مرتکب می شوند این است که تصور می کنند چون ژاکت تنها در چهار الی پنج ماه از سال استفاده می شود، مجاز به خرید اجناس ارزان تر و در حقیقت بی کیفیت هستند. اما این تفکر کاملا اشتباه است. یک ژاکت تولید شده از مواد اولیه مرغوب این قابلیت را دارد که تا سال ها بدون فرسودگی مورد استفاده قرار بگیرد. اما اجناس بی کیفیت هرگز چنین قابلیتی ندارند و پس از گذشت مدت کوتاهی به خرید مجدد نیازمند خواهید شد. در نتیجه هنگام خرید به اصالت برند ژاکت و در حقیقت کیفیت خود حتما توجه ویژه کنید.

4.0
درحال ارسال
امتیاز کاربر 0 (0 رای)