کمربند چرم

کمربند چرم حتما بار ها برایتان پیش آمده است که شلواری که می خرید، از همه نظر ها کاملا اندازه باشد،تولیدی روسری اما کمر آن مقداری گشاد تر از حد مطلوب باشد البته منظور به معنی گشادی به میزانی است که نیاز به ساسون گرفتن نیاز نداشته باشد. یا در مواردی تصمیم گرفته باشید به استایل ساده روزمره خود با یک اکسسوری ساده رنگ و بوی تازه ای بدهید.
کمربند چرم در حقیقت یک نوع پوشش نواری یا تسمه ای است که معمولا بسیار باریک و منعطف ساخته می شود. جنس این پوشش معمولا از لاستیک (چرم های مصنوعی) یا چرم طبیعی ساخته می شود بعضا انواع پارچه ای هم از کمر بند ها دیده می شود. و کاربرد آن بستن به دور کمر جهت استفاده ی تزئینی و یا محکم نگه داشتن البسه به خصوص شلوار است. کمر بند ها به شکل رشته ی بلند برش داده می شوند و طبیعتا دارای دو سر هستند، یک سمت آن ها دارای سوراخ های متوالی است و سمت دیگر آن دارای یک سگک است که دارای قفلیست که در سوراخ های آن سر کمر بند چفت می شود. بنابر این کاربران می توانند با توجه به سایز کمرشان آن را در نقطه دلخواه تنظیم کنند و ببندند تا سایز را به میزان دلخواه خود تنظیم کنند. کمر بند هم برای بانوان و هم آقایان مورد استفاده قرار می گیرد و کاربرد جنسیتی ندارد. البته کمربند های مخصوص بانوان، ممکن است تفاوت هایی با نوع مردانه آن داشته باشد.

کمربند چرم
کمربند چرم

معمولا کمربند چرم به دلیل ایجاد زیبایی در استایل، در دسته اکسسوری ها دسته بندی می شود. کمربند چرم هم بری استایل های رسمی و هم برای استایل های روزمره و اسپرت کاملا کاربردی هستند. شما می توانید برای مرتب تر به نظر ریسدن در یک کت و شلوار از کمر بند های چرمی برای رسمی تر به نظر آمدن استفاده کنید؛ همچنین استفاده از یک کمر بند پارچه ای با یک شلوار جین، شما را راحت تر و اسپرت تر نمایش می دهد. شکل این اکسسوری معمولا با توجه به مد روز کاملا متغیر است و به طور کلی در طول تاریخ دستخوش تغییرات زیادی شده است. این تغییرات در جنس نوار یا رشته کمر بند، در سگک آن و در بافت کمر بند اعمال شده اند.
تشخیص کمر بند های اسپرت و رسمی تنها وابسته به جنس آن ها نیست بلکه عوامل زیادی در این مورد نقش دارند. در ادامه را های شناخت کمربند چرم رسمی از غیر رسمی را با ذکر چند مورد بیان می کنیم :
1. ضخامت عرض : ضخامت کمر بند می تواند از ساده ترین راه های تشخیص کاربرد آن باشد. اگر ضخامت و پهنا (عرض) کمر بندی به اندازه انگشت شصت یا اندکی نازک تر بود، به معنی کاربرد رسمی آن است. اما اگر پهن تر از این اندازه باشد، معمولا برای لباس های اسپرت تر مورد استفاه قرار می گیرد. معمولا لباس های رسمی مانند کت و شلوار ها، در قسمتی که جای کمر بند است قسمت رد کمر بند را پهن تر از شست انگشت در نظر نمی گیرند.
2. براقیت : کمربند چرم که برای استایل رسمی مورد استفاده قرار می گیرد، نباید از جنس های براق مانند ورنی یا چرم های براق دیگر در آن استفاده شود. کمر بند رسمی معمولا چرمی، مات و دارای سطح و بافتی کاملا صاف و یک دست است.
3. سگک : کمر بند های اسپرت، معمولا دارای سگک های بزرگ تر از پهنای کمر بند هستند. همچنین ممکن است در آن ها از سگک های براق و با اشکال خاص استفاده شود. اما نوع رسمی کمر بند ها دارای سگک هایی هم عرض با ضخامت کمر بند هستند و در آنها از فلز های نا مرغوب و با فرم های متفاوت و عجیب استفاده نمی شود.
و اما استفاده از کمربند چرم مانند هر پوشش دیگری، نیازمند رعایت نکاتی است که توجه به آن ها می تواند تاثیر زیادی در شیک تر به نظر رسیدن شما داشته باشد. این اصول قوانین کلی مد هستند و شما می توانید با رعایت آن ها ظاهر مناسب تری برای خودتان ایجاد کنید اما اگر به هر علتی با هر یک از موارد احساس راحتی نمی کنید، اولویت با رضایت شخصی شماست و آزادید که آن را رعایت نکنید!
• کمر بند ظریف، برای اندام های ظریف مناسب نیست! : کمر بند های نازک می تواند اندام را لاغر تر از آن چه در واقعیت وجود دارد نشان دهد. بنابر این پیشنهاد ما به شما این است که اگر دارای اندام لاغر و ظریفی هستید، از کمربند چرم های نازک استفاده نکنید که شما را ریز نقش تر نشان می دهد. کمر بند های ظریف و نازک برای افراد پُر تر گزینه مناسب تری است.
• اگر شکمتان برجسته است، کمربند چرم را محکم نکنید! : استفاده از کمر بند ها به طور کلی می تواند باعث شود کمر شما باریک تر از آنچه هست به نظر برسد و داشتن یک کمر باریک که ایجاد کننده اندام ساعت شنی است، برای همه مطلوب است. اما این موضوع محدودیت هایی دار. اگر شکم شما برجسته است، محکم بستن کمر بند نه تنها باعث نمی شود شکم لاغر تر به نظر برسد، بلکه باعث می شود چربی های اضافه شکمتان، بیش از پیش نمایان شوند و بیرون بزنند!
• تا حد امکان جنس کفش و کمربند چرم یکی باشد : استفاده از کمربند چرم از یک جنس با یک کفش با جنس دیگر فاجعه ای بزرگ در استایل شما ایجاد می کند. لازم نیست طرح و نقوش احتمالی کفش و کمر بند عینا مشابه باشند اما الزامی است که جنس آن ها با یک دیگر هماهنگ باشد. کفشی از جنس چرم ، جیر، ورنی، برزنت و .. حتما با جنس مشابه خود در کمر بنذ ست می شود. همچنین اگر رنگ آن ها به خصوص در ست های چرمی یکی باشد، جلوه ای فوق العاده شیک برای شما ایجاد خواهد کرد.


• سگک کمربند چرم را با سایر آیتم های فلزی استایل هماهنگ کنید : اکسسوری هایی که در استایل شما قرار دارند، به خصوص اگر استایلتان رسمی است را بیش از هر زمانی زیر ذره بین قرار دهید. برای مثال از اکسسوری های مهم در استایل رسمی، گیره کراوات و دکمه های سر آستین است. سعی کنید اگر سگک کمربند چرم از فلز مات نقره ای است، آیتم های ذکر شده هم از همان جنی و طرح انتخاب کنید. همچنین از بخش های دیگر قابل توجه، ساعت مچی است که می تواند قابلیت ست شدن خوبی با سگک کمر بند داشته باشد.
• به سایز کمربند چرم توجه ویژه کنید : معمولا سوراخ دوم تا چهارم کمر بند، ایده آل ترین نقاط برای بستن کمر بند هستند. هرگز را انتخاب نکنید که مقدار زیادی از گوشه آن زیاد بیاید و مجبور باشید آن را دور کمرتان بچرخانید که باعث می شود ظاهری شلخته و نا منظم پیدا کنید.

این نکات اگرچه بسیار ساده و بی اهمیت به نظر می رسند اما تفاوت بین یک استایل شیک و پیش پا افتاده در رعایت همین نکات ریز و به ظاهر ساده است. سعی کنید با در نظر گرفتن این نکات خرید کنید تا بعد از خرید و هنگام پوشیدن لباس هایتان، به مشکل بر نخورید!

4.5
درحال ارسال
امتیاز کاربر 0 (0 رای)